NO MSG
Доброї ночі! Сьогодні п'ятниця 21 січня 2022 року

Державна установа
"Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

radiation icon
РАДІАЦІЙНИЙ ФОН
20.01.2022р.
12 мкР/год

contacts icon
м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 4
тел. 53-42-16, 75-28-78
тел. (черговий) 75-04-07
ел. пошта: ifsesobl@gmail.com


Важливі новини

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в Івано-Франківській області
2022-01-20 08:49

Про епідситуацію з кору в області
2019-12-02 09:23

Про якість води в Калуському районі
2019-11-04 11:02

Результати моніторингу за вмістом нітратів у воді з колодязів та каптажів за ІІІ квартал 2019р.
2019-10-25 10:27

Про груповий осередок гострої кишкової інфекції в Косівському районі
2019-10-23 13:09

Небезпека лептоспірозу
2019-10-22 11:40

Чому виникають «шкільні хвороби»?
2019-09-06 15:12

Про доступ до публічної інформації
2018-01-17 10:46

Серцево-судинні захворювання як фактор якості і тривалості життя
2017-10-25 11:18

Як собі не нашкодити та шість корисних звичок для профілактики грипу
2017-10-02 16:05

Профілактика харчових отруєнь
2017-04-12 09:22

Відповідальність за якість та епідемічну безпеку готової продукції у сфері громадського харчування несе виробник
2016-12-15 15:39

Прості правила для здорового харчування
2016-11-28 12:45

Дезінфекція, як один із методів боротьби з інфекційними захворюваннями
2016-11-25 16:40

Що робити, якщо розбився ртутний термометр?
2016-05-26 10:29


Необхідно знати
Повернутися назад
Безпека в перукарнях і салонах краси

Сьогодні салони краси та перукарні надають і чоловікам, і жінкам десятки послуг, які повинні бути не тільки високої якості, але і безпечні для здоров'я.
 
Безроздільно довіряти усьому, на чому висить вивіска «Салон краси», на жаль, не можна. Причина, з якої варто поговорити про безпеку, ясна: всі манікюрні та педікюрні кабінети потенційно є зонами ризику: грибки, бородавки, стафілококові інфекції, гепатити та ВІЛ - ось стислий список інфекцій.
 
У манікюрному кабінеті, де тепло і волого, підвищується ризик зараження грибковими захворюваннями. Якщо нігтьова пластинка цілісна, то малоймовірно, щоб грибок туди потрапив, але будь-яке механічне пошкодження нігтьової пластинки або шкіри - це фактор ризику.
 
Стафілокок – це одна з найнебезпечніших інфекцій. Зараження стафілококом відбувається через порушення цілісності шкірного покриву і має наступні наслідки - гнійники, менінгіт, запалення легенів, сепсис.
 
Бородавки не так небезпечні, але вносять у життя почуття незручності. Бородавки - це вірусне захворювання, вірус може проникати через ранки, садна і подряпини, а в манікюрному кабінеті причиною зараження може стати недостатньо ретельно оброблений інструмент.
 
І мабуть, найстрашніше, що через травми шкіри в організм можуть проникнути такі інфекції, як гепатит B і C, сифіліс, ВІЛ.
 
А неприємні випадки відбуваються, при чому в салонах різної цінової категорії і по всьому світу. В Україні питання безпеки ще більш актуальне, тому що з усіх видів манікюру і педикюру, які існують на ринку, найпопулярнішими все ж такі є обрізні. Справа тут в нашій традиції - культура доглядати за руками прийшла до нас зі Сходу, а там був поширений саме обрізний манікюр. Але зрізання кутикули саме по собі небезпечно: кутикула - природний бар'єр, який оберігає ніготь від інфекції, а процедура припускає, що цей бар'єр буде порушений.
 
Інструменти багаторазового застосування, які задіяні при проведенні маніпуляцій (всі види щипців для нігтів і шкіри, бори і фрези для обробки мозолів, загрубілої шкіри, нігтьової виїмки, алмазні шліфувальні камені, ножиці, кусачки, манікюрний інструмент, призначений для обробки шкіри навколо нігтів і їх внутрішньої поверхні), це потенційно небезпечний фактор передачі, тому що інфікуюча доза дуже мала, а час знаходження на предметах побуту великий.
 
Теж стосується і перукарського інструменту, який не тільки чиститься, але й дезінфікується. Наприклад, всім відомо, що майстер манікюру для роботи повинен мати мінімум 2-3 комплекти інструментів. Але чомусь завжди забувається про те, що і перукар повинен мати таку ж кількість робочого інструменту. Справжньою знахідкою є використання одноразових інструментів: пилок для нігтів, одноразового білизни і серветок тощо. Біда тільки в тому, що якість одноразових інструментів все-таки відстає від справжнього інструмента.
 
Підводячи підсумки, можна скласти короткий перелік питань, про які необхідно пам'ятати при відвідуванні салонів краси: - коли вибираєте салон, обов’язково зверніть увагу на манікюрний кабінет: він повинен бути чистим, як операційний кабінет. - подивіться, як виглядає майстер - адже цій людині ви довіряєте не тільки красу, але і своє здоров'я. В ідеалі в зовнішньому вигляді майстра повинні поєднуватися доглянутість працівника салону краси і стерильність медичної сестри. - перед обслуговуванням кожного відвідувача перукар, спеціаліст з манікюру, педикюру повинен вимити руки з милом, а також провести візуальний огляд волосся, нігтів, ділянок шкірного покриву. Забороняється обслуговування клієнтів з відкритими ранами і мікротравмами; зі змінами шкірного покриву, нігтів і волосся. - якщо майстер замість проведення повноцінної обробки протирає інструменти спиртом - йдіть відразу. - не соромтеся, попросіть показати і розповісти, як відбувається обробка інструменту, з'ясуйте, як зберігаються вже оброблені інструменти. - для роботи з кожним клієнтом майстер повинен використовувати стерильний інструментарій та чисту білизну. Після обслуговування кожного клієнта повинна проводитися дезінфекція відпрацьованого інструментарію. - використані серветки та інструменти повинні бути прибрані до того, як ви сядете до майстра, а робочий стіл, ванночка для рук, ванна для педикюру повинні бути вимиті до вашого приходу. - одноразові інструменти повинні бути використані тільки один раз - для вас. - якщо ви бачите якусь пляму на серветці, попросіть її замінити. - питайте про все, що вам цікаво, і про все, що викликає у вас сумнів.
 
І будьте здорові!