NO MSG
Добрий ранок! Сьогодні п'ятниця 13 грудня 2024 року

Державна установа
"Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

radiation icon
РАДІАЦІЙНИЙ ФОН
30.07.2024р.
0,12 мкЗв/год

contacts icon
м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 4
тел. 53-42-16, 75-28-78, +380976052035
тел. (черговий) (0342) 53-02-20
ел. пошта: ivfrockph@gmail.com


Важливі новини

Міністр охорони здоров’я України Віктор ЛЯШКО відвідав Центр контролю та профілактики хвороб
2022-09-20 08:38

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в Івано-Франківській області
2022-08-30 08:53

Про епідситуацію з кору в області
2019-12-02 09:23

Про якість води в Калуському районі
2019-11-04 11:02

Результати моніторингу за вмістом нітратів у воді з колодязів та каптажів за ІІІ квартал 2019р.
2019-10-25 10:27

Про груповий осередок гострої кишкової інфекції в Косівському районі
2019-10-23 13:09

Небезпека лептоспірозу
2019-10-22 11:40

Чому виникають «шкільні хвороби»?
2019-09-06 15:12

Про доступ до публічної інформації
2018-01-17 10:46

Серцево-судинні захворювання як фактор якості і тривалості життя
2017-10-25 11:18

Як собі не нашкодити та шість корисних звичок для профілактики грипу
2017-10-02 16:05

Профілактика харчових отруєнь
2017-04-12 09:22

Відповідальність за якість та епідемічну безпеку готової продукції у сфері громадського харчування несе виробник
2016-12-15 15:39

Прості правила для здорового харчування
2016-11-28 12:45

Дезінфекція, як один із методів боротьби з інфекційними захворюваннями
2016-11-25 16:40

Що робити, якщо розбився ртутний термометр?
2016-05-26 10:29


Новини
Повернутися назад
Ентеробіоз — що це?

Ні для кого не секрет, що діти в силу свого активного образу життя постійно ризикують заразитися різними видами паразитарних захворювань. І в цьому випадку від батьків вимагається швидка реакція, яка повинна виражатися в негайному візит до лікаря і швидкому лікуванні. В іншому випадку дитячі будні стануть сильним дискомфортом від хвороби і, можливо, доведеться мати справу з негативними наслідками зараження. Один з поширених і неприємних діагнозів, з якими доводиться мати справу багатьом батькам, — «ентеробіоз». Даній проблемі варто приділити увагу, щоб бути здатними захистити своїх дітей від хворобливого процесу боротьби з паразитами. Є чимало захворювань, які загрожують украй неприємними відчуттями і негативними наслідками. Одним з таких недуг, які потребують особливої уваги, є ентеробіоз. Це захворювання досить поширене і є результатом зараження гостриками. Фактично мова йде про паразит, що має вигляд кільчастого хробака. Живе він, як правило, в апендиксі або сліпій кишці. Враховуючи, що цей вид паразитів може стати справжньою проблемою, про нього варто дізнатися детальніше.
Причини виникнення
        Важливо розуміти, говорячи про ентеробіоз, що це хвороба, яка може прийти в будь-який момент. Спочатку варто відзначити наступний факт: недуги найбільш часто розвивається у дітей, які ще не досягли 14 років. Пояснюється це досить просто — малюки нерідко нехтують елементарними правилами гігієни, наприклад, облизують пальці після того як грали на дитячому майданчику, доторкалися до тварин або чіпали брудні речі. Навіть в умовах будинку є ризик, що в організм дитини потраплять гострики і буде поставлено неприємний діагноз — «ентеробіоз». Яйця гельмінтів можуть перебувати в самих різних місцях: у ванній, туалеті, на постільній білизні та килимі, а також на іграшках. Більш того, гострики мають особливу стійкість до різних видів дезінфікуючих засобів. Заразитися можна навіть після вживання звичайної води з-під крана (тому дітям не можна давати її ні за яких обставин). Батькам варто слідкувати і за тим, щоб дитина не гризла нігті. Це важливо з тієї причини, що після активного проведення часу на пальцях накопичується бруд, у якій можуть бути яйця гостриків. До речі, ентеробіоз у дорослих — це теж реальне явище, яке залежить від стану імунітету.
Як розпізнати хворобу
Процес діагностування батьками ентеробіозу у дитини складна тім, що ця хвороба в деяких випадках може нагадувати отруєння, а іноді розвиватися навіть без симптомів. Тому при перших підозрах на зараження необхідно нанести візит в лікарню і зробити аналіз на ентеробіоз. Але навіть у домашніх умовах при уважному спостереженні за станом дитини можна розпізнати недугу.
Симптоми, які вказують на факт зараження:
  • Блювання або нудота після їжі.
  • Виникнення алергічних реакцій.
  • Біль в животі, яка проявляється в області пупка. Гострики у більшості випадків закріплюються в кишечнику, чим викликають відчутний дискомфорт. Така біль зазвичай буває гострою, але недовгою.
  • Швидка втрата ваги.
  • Поява вульвовагініта  у дівчаток. Це відбувається в тих випадках, коли яйця гостриків потрапляють в область статевих органів.
  • Ще один симптом — це підвищений рівень еозинофілів при клінічному аналізі крові. Такий результат пояснюється захисною реакцією організму на контакт з чужорідними агентами.
  • Уретрит, цистит також свідчать про можливе зараження.
  • Відчуття свербіння в області анального отвору. Причому він дає про собі знаті переважно у вечірній час.
Якщо звертати увагу на дані ознаки ентеробіозу у дітей, то є всі шанси вчасно розпізнати проблему і ліквідувати її в найкоротші терміни.
Зішкріб на ентеробіоз
Це досить простий і швидкий процес. Тім, хто не знає, що значить зішкріб на ентеробіоз, насамперед потрібно зрозуміти призначення цієї процедури. Зішкріб використовують в тих випадках, коли у дітей присутні помітні ознаки наявності гостриків в кишечнику.
Профілактичні заходи
      Зішкріб на ентеробіоз слід робити регулярно після першого випадку зараження. І щоб надалі він завжди був «чистим», слід зосередитися на профілактиці. Подібні заходи вкрай важливі, оскільки з їх допомогою можна запобігти повторному зараженню і, як наслідок, новий цикл лікування.
Всі прості правила гігієни, яким необхідно приділити увагу у разі зараження:
— проводити вологе прибирання в приміщенні кожен день;
— своєчасно стригти нігті, щоб під ними не могли накопичуватися яйця гостриків;
— мити руки з милому перед їжею і після туалету;
— постільна білизна (без винятку) потрібно праті тільки в гарячій води і після прасувати з обох сторін праскою;
— носити таке нижню білизну, яка щільно прилягає до тіла, бажано з резинкаи по низу;
— періодично використовувати дезінфікуючий засіб у будинку (10-процентний розчин лізолу або 5% карболової кислоти);
— поки йде процес лікування, всі, хто на постійній основі контактує з хворим, повинні приймати противопаразитный препарат.
Є також ряд профілактичних заходів, які зведуть ризик потрапляння гельмінтів в організм дорослих і дітей до мінімуму. Важливо розуміти, торкаючись такої тими, як ентеробіоз, що це хвороба, цикл якої починається з потрапляння паразитів у внутрішні органи. Тому необхідно будь-якими способами уникнути такого факту.
Насамперед потрібно привчити дітей завжди спати в білизні (для дорослих теж актуально). Важливо дотримуватися правил особистої гігієни: мити руки після туалету і перед прийомом їжі.
У тому випадку якщо у когось в сім’ї з’єднання явилися ознаки зараження, потрібно дізнатися, як зробити зішкріб на ентеробіоз, де здати його, і без зволікання провести обстеження, а у разі необхідності — лікування. Своєчасна реакція на симптоми хвороби допоможе захистити інших членів сім’ї від зараження яйцями гостриків.
Також важливо часто міняти постільну білизну, згодом стирати його в гарячій води і ретельно прасувати праскою.
Таким чином, можна зробити наступний висновок: ентеробіоз — це хвороба, яка може бути діагностована у будь-якої людини незалежно від віку. Тому дорослим, і особливо дітям завжди важливо дотримуватися особистої гігієни і проявляти увагу до можливих симптомів зараження. Чим раніше буде помічена хвороба, тім швидше її зможуть ліквідувати лікарі.